Održivi život
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» Protiv stresa muzikom
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptypet pro 08, 2017 7:02 pm by Gost

» Održivi život svakidašnji
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptypet pro 08, 2017 11:24 am by igorI

» Općenito o forumu
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptyčet pro 07, 2017 10:04 pm by igorI

» Sve ono što stvara uštede i pridonosi zdravlju je dobro
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptyčet pro 07, 2017 10:00 pm by igorI

» Zanimljivi nazivi naselja - može i ostali nazivi
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptysri pro 06, 2017 2:22 pm by igorI

» Blog u posjet starim vremenima
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptyuto pro 05, 2017 11:08 am by Gost

» Za zdrav život ZDRAVLJE. COM
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptypon pro 04, 2017 10:04 pm by Gost

» Earthship galerija - gradnja postepeno u slikama
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptypon pro 04, 2017 6:51 pm by Admin

» Promijenimo loše životne navike i mi smo dio prirode
Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Emptypon pro 04, 2017 5:46 pm by igorI

Poll

Jeste li čuli za pojam održivi život

 
 

Rezultati

travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života

2 posters

Go down

Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Empty Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života

Postaj by debrast uto tra 21, 2015 11:38 pm

Kod mene je to krenulo od balkona sve sam cvijeće i začinsko bilje počela uređivati na održivi način, zatim je je jedan naslov jako zaintrigirao: Šuma hrane
Pomislila sam što li je to a kad sam pročitala zapravo sam shvatila cijelu bit održivoga vrtlarenja, ulaganja su 0 kuna a rezultati odlični, kud ćeš bolje!
debrast
debrast

Broj postova : 13
Points : 98636
Reputation : 15
Join date : 21.04.2015
Lokacija : Split

[Vrh] Go down

Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života Empty Re: Sami možemo polako primjenjivati neka načela održivoga života

Postaj by Admin sri tra 22, 2015 8:41 pm

Neki arhitekti su se več prilagodili izaovima današnjice
U vrijeme kada cijene energije vrtoglavo probijaju sve dosadašnje granice, ovakva kuća garantira potpunu neovisnost i uštedu zbog koje će vlasnik zasigurno živjeti ležernije i opuštenije. Naime, ova kuća je energetski potpuno neovisna, štoviše, proizvodi više energije nego što joj je potrebno. Savršeno, zar ne?



Energetsku neovisnost postiže korištenjem geotermalne energije za grijanje i hlađenje kuće, solarnim panelima koji proizvode 5 kWh električne energije i solarno-termalnim cijevima koje zagrijavaju vodu. Upravo zbog činjenice da su klimatizacija i grijanje vode riješeni bez trošenja električne energije dobivene iz solarnih panela, ovo kućanstvo ne uspjeva potrošiti ni tih 5kWh struje, te stoga višak energije prodaje lokalnoj elektrani.
Osim vrhunske energetske efikasnosti ovu kuću krasi zaista dopadljiva vanjština, a interijer kuće je jedan od toplijih koje smo vidjeli u zadnje vrijeme. Na drvu se nije štedjelo, što stvara prekrasan rustikalni osjećaj, ali izvedba je moderna te je na taj način postignuta ravnoteža koju se usuđujemo nazvati retro-modernizam. Sve u svemu, kuća godine, barem što se nas tiče.

http://moderandom.com/arhitektura/item/187-samoodr%C5%BEiva-ku%C4%87a

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 27
Points : 100181
Reputation : 21
Join date : 21.04.2015

https://odrzivizivot.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.